Sławomir N. był ministrem transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w rządzie PO-PSL. Teraz został zatrzymany przez CBA. Usłyszy aż sześć zarzutów.

Informację o zatrzymaniu byłego ministra potwierdził Stanisław Żaryn, rzecznik koordynatora służb specjalnych. Podał też, że oprócz Sławomira N. CBA zatrzymało również byłego dowódcę JW „GROM” Dariusza Z., a także gdańskiego przedsiębiorcę Jacka P.

Jak podaje CBA, śledztwo ma dotyczyć przede wszystkim „podejrzenia działań korupcyjnych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej”. Były minister prawdopodobnie usłyszy aż sześć zarzutów.

W rozmowie z TVN24 Sławomir Żaryn poinformował, że sprawa przede wszystkim związana jest z funkcjami byłego ministra pełnionymi na Ukrainie. Sławomir N. był tam szefem Państwowej Służby Dróg Samochodowych (Ukravtodor). – Śledztwo prowadzone jest jednocześnie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i Prokuraturę Okręgową w Warszawie, a także Specjalną Prokuraturę Antykorupcyjną w Kijowie oraz Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy – można przeczytać w oficjalnym komunikacie CBA.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę