Zawieś wilgotną ścierkę
Pixabay

Zawieś wilgotną ścierkę na drzwiach zmywarki, a będziesz zachwycony rezultatami. Sprawdź dlaczego warto to robić i zapamiętaj ten patent. 

Zmywarka do naczyń to urządzenie, które prawie każdy ma w swoim domu czy mieszkaniu. Ułatwia codzienną czynność jaką jest mycie naczyń. Dzięki temu nie musimy robić tego ręcznie i zaoszczędzamy zużycie wody oraz cenny czas, który można zagospodarować inaczej.

Zawieś wilgotną ścierkę na drzwiach zmywarki. Efekt cię zaskoczy

Czasem zdarza się, że zmywarka po skończeniu programu nie dosusza naczyń i na ich powierzchni pozostaje niewielka ilość wody. Przez to mogą tworzyć się zacieki czy smugi. Na początku warto sprawdzić czy filtr jest dokładnie wyczyszczony i czy temperatura programu jest odpowiednio wysoka. Jeśli te problemy się wykluczają, to można zastosować trik z wilgotną ściereczką albo ręcznikiem. Wystarczy złożyć go na pół i zawiesić na drzwiczkach zmywarki, a potem je zamknij i odczekaj 20 minut. Po tym czasie otwórz drzwiczki i zobaczysz efekty w postaci suchych naczyń.

Ten patent możesz zobaczyć na wideo z TikToka, które obejrzysz poniżej. Sprawdź też czym można zastąpić tabletki do zmywarki, pisaliśmy o tym tutaj.

@jasminegazelle

I literally do this every time now. #lifehack

♬ Ultimate life hacks – Kelly – The Life Bath


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę