Fot.Facebook.com/MinisterstwoSprawiedliwosci

Na Alejach Jerozolimskich w Warszawie doszło do wypadku z udziałem samochodu Służby Ochrony Państwa. Jak przekazał rzecznik prasowy SOP płk Bogusław Piórkowski – autem była przewożona osoba ochraniana. Później Polska Agencja Prasowa potwierdziła, iż w samochodzie jechał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Polityk trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło niedzielnym wieczorem, po godzinie 19:00 na Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Według informacji, przekazanych przez rzecznika SOP płk Bogusława Piórkowskiego, kierowca samochodu jadącego za pojazdem SOP nie zachował należytego odstępu i w pewnym momencie uderzył w tył limuzyny.

„Kierowca tego pojazdu uderzył w tył naszego samochodu” – powiedział rzecznik SOP.

Auto uderzyło w limuzynę Zbigniewa Ziobry na Alejach Jerozolimskich! Minister sprawiedliwości trafił do szpitala

Według wstępnych informacji „Super Expressu” limuzyną Służby Ochrony Państwa był przewożony szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wraz ze swoją żoną i synem. Później tę informację potwierdziła oficjalnie Polska Agencja Prasowa.

Jak ustalił „SE” – Ziobro zmagał się po kolizji z bólem, więc został przewieziony do szpitala MSW, gdzie przeszedł badania. Rzecznik SOP przekazał, że ani pasażerowie limuzyny, ani kierowca drugiego samochodu nie ucierpieli.

Pojazd, który spowodował wypadek, prowadził obywatel Gruzji, który pracował jako przewoźnik osób w jednej z usług przewozów na aplikację. Gruzin został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

„Kierowcy zostali przebadani na obecność alkoholu. Byli trzeźwi. Nikomu nic się nie stało” – powiedziała „SE” Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę