Zblenduj ½ szklanki i podlej uprawy. Latem zaskoczą cię kosmiczne plony

działka z roślinami
fot. Pixabay

Przepisów na ekologiczne nawozy jest bez liku. Jeden z nich odznacza się maksymalną skutecznością i zrobisz go samodzielnie w domu. Odżywi ziemię, jak i rośliny w ogrodzie. Nada się także do warzyw i owoców na działce. Dzięki niemu będą znacznie lepiej rosły i zyskają na smaku. Ten organiczny nawóz musisz zastosować tej wiosny.

REKLAMA

Naturalna odżywka z aloesu. Zastosuj w ogrodzie, a rośliny będą ci wdzięczne

Bujne i piękne rośliny to marzenie każdego ogrodnika. Doczekanie się smacznych i dorodnych owoców z własnych upraw to podwójna radość. Jaka jest recepta na udany sezon w ogrodzie? Rzetelny nawóz. Ten bazujący na aloesie jest łatwy do zrobienia i działa jak stymulant. Urozmaica glebę i skrupulatnie odżywia rośliny i ich korzenie, niezależnie od fazy rozwoju.

Jeżeli dopiero zabierasz się za sadzenie np. warzyw, aloes może pomóc ci ukorzenić słabe sadzonki, które potrzebują pewnej ochrony. Nowo posadzonym i dojrzałym roślinom na działce zaaplikuj zieloną odżywkę w idealnej dla nich postaci. Podlej uprawy lub zastosuj oprysk dolistny.

REKLAMA

Jak przygotować odżywkę z aloesu?

Liście aloesu (wystarczy pół szklanki) zblenduj wraz z 2 litrami wody. Odczekaj pół godziny i zaaplikuj odżywkę roślinom od razu (w połączeniu z tlenem prędko fermentuje). Jeśli nie masz świeżych liści, dodaj do wody aloes w formie proszku lub żel z aloesu.
Powstałą emulsję możesz jeszcze trochę rozwodnić, szczególnie przy I aplikacji, bo zbyt silny nawóz może „zszokować” rośliny. Ilość specyfiku możesz sukcesywnie zwiększać, kontrolując, jak twoje rośliny reagują na płynny kompost.

Jakie rośliny skorzystają z mocy aloesowej odżywki?

Wszystkie rośliny ogrodowe i te posadzone w warzywniku. Nawóz nie zawiera chemii, więc wspomoże rośliny owocujące, kwitnące i te w potrzebie, np. źle podcięte. Możesz dokarmiać nim rzodkiewkę, pomidory, ogórki, a nawet truskawki i winorośl.

REKLAMA

Czytaj też: Trochę wody i 1 sekretny składnik. Mech zniknie jednym susem

Podziel się: