Ze ściany w sypialni dochodziły dziwne dźwięki. Było w niej ogromne…

Niesamowite dźwięki dochodzące ze ściany w sypialni przez dwa lata zakłócały sen hiszpańskiej parze z miasteczka Pinos Puente. W końcu para postanowiła zbadać, co jest źródłem hałasu. Hiszpanie zaczęli skuwać tynk i zobaczyli… ogromne gniazdo pszczół.

   

Właściciele mieszkania w związku ze swoim odkryciem wezwali na pomoc profesjonalistów. Przyjechał do nich Sergio Gukspert, ekspert w relokacji pszczół. Mężczyzna miał przeprowadzić eksmisję intruzów. Jak później wyznał, rój pszczół był tak duży, że wydobycie owadów ze ściany i przeniesienie w inne miejsce zajęło mu aż 7 godzin.

– Nie rozumiem, jak mogli przez 2 lata żyć z tyloma pszczołami. Musieli słyszeć ciągle brzęczenie – powiedział Gukspert w rozmowie z „Ideal”.

   

Ekspert ocenił, że w gnieździe znajdowało się ok. 80 tys. pszczół. Przy ewakuacji nieproszonych gości Sergio Gukspert zastosował specjalny system odsysania, by zyskać pewność, że za ścianą nie pozostanie ani jeden owad. Pszczołom w czasie całej operacji nic się nie stało i zostały przetransportowane do drewnianego ula.

 

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News