putin
fot. screen Youtube / Guardian News

Według doniesień gazety „The Times” – Władimir Putin miał wpaść w autentyczną wściekłość po przekazaniu mu notatki od prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego. Notatkę miał mu osobiście wręczyć oligarcha Roman Abramowicz. Na informacje o wściekniętym Putinie spokojnie zareagował szef MSZ Ukrainy – Dmytro Kułeba. „To, co prezydent Władimir Putin myśli na temat Ukrainy, nie ma większego znaczenia” – stwierdził we wtorek na antenie ukraińskiej telewizji.

„On ma swoje plany, a my swoje. Nasz plan to zwycięstwo i wyzwolenie terenów okupowanych przez Rosjan” – dodał ukraiński minister.

Według „Timesa”, oligarcha Roman Abramowicz osobiście dostarczył z Kijowa notatkę prezydenta Zełeńskiego, w której rozpisane było oficjalne stanowisko Ukrainy na nadchodzące rozmowy pokojowe w Turcji. Putin wpadł w szał! „Ja ich zniszczę” – miał powiedzieć po zapoznaniu się z dokumentem.

Kułeba natomiast uspokaja. Wściekłość Putina jego zdaniem nic nie wnosi.

„Przypominam, że Putin zamierzał już zająć Kijów i inne ważne miasta Ukrainy w ciągu zaledwie kilku dni. Wydaje mi się, że wówczas też myślał, że nas szybko zniszczy. Nic takiego jednak nie nastąpiło” – powiedział Kułeba, cytowany przez agencję UNIAN.

34. dzień inwazji. Rozpoczęła się kolejna runda rozmów pokojowych pomiędzy Ukrainą i Rosją

Jak podała ukraińska telewizja – delegacje Federacji Rosyjskiej i Ukrainy rozpoczęły już rozmowy pokojowe w Turcji. Jest to już któreś z całej serii spotkań, jakie Rosjanie odbyli z Ukraińcami od początku wojny. Pierwsze negocjacje miały miejscy 28 lutego na granicy białorusko-ukraińskiej, w pobliżu granicy z Polską. Obywały się później także w formacie online.

W skład ukraińskiej delegacji wchodzą m.in. minister obrony Ołeksij Reznikow i doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Mychajło Podolak. Na czele delegacji z Rosji stoi doradca szefa państwa Władimir Miedinski – dowiedział się „Polsat News”. Powołując się na dwa źródła, Reuters poinformował, że w rozmowach pokojowych uczestniczy także Roman Abramowicz.

Dzisiejsze negocjacje rosyjsko-ukraińskie mają miejsce w stolicy Turcji, Stambule. „Mimo pewnych sukcesów militarnych sytuacja w Ukrainie jest napięta” – informuje prezydent Wołodymyr Zełenski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę