Ziemkiewicz obrażony na wokalistę Perfectu za agitacyjną koszulkę! „Prędzej kupię płytę sióstr Godlewskich”

   

Jak oświadczył znany publicysta Rafał Ziemkiewicz, nie ma zamiaru już kupować żadnej produkcji, której autorem będzie Grzegorz Markowski z legendarnego Perfectu albo też jego córka Patrycja. Co jest powodem takiej nagłej niechęci? Koszulki.

W Internecie pojawiła się fotografia z Markowskim i córką – mają na sobie koszulki z napisem „konstytucja”. Hasło jest teraz w całej Polsce jednoznaczne kojarzone z aktywistami Komitetu Obrony Demokracji oraz Obywateli RP. Działacze tych organizacji często przygotowują protesty antyrządowe.

   

Gdy zdjęcie zauważył Ziemkiewicz, opublikował je na swoim koncie na Twitterze i dodał komentarz. Wpis był bardzo dosadny.

„Jeśli państwo liczą, że wydam kiedyś bodaj grosik na ich produkcje, to informuję, że prędzej kupię płytę sióstr Godlewskich” – napisał publicysta.

   

Jak wiemy Markowski nie jest jedyną znaną postacią z polskiego życia społecznego, które publicznie pokazały się w t-shircie z napisem „konstytucja”. Na facebooku wcześniej zrobił to również krytyk kulinarny Robert Makłowicz.

„Moim zdaniem nie ma dwóch stron. A noszenie koszulki z hasłem „konstytucja” zawsze jest ważne i aktualne. To najważniejszy akt prawny w każdym państwie, które jest konstytucyjne. I konstytucji należy przestrzegać” – mówił Makłowicz w rozmowie z natemat.pl.

   

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę