REKLAMA

REKLAMA

Jak oświadczył znany publicysta Rafał Ziemkiewicz, nie ma zamiaru już kupować żadnej produkcji, której autorem będzie Grzegorz Markowski z legendarnego Perfectu albo też jego córka Patrycja. Co jest powodem takiej nagłej niechęci? Koszulki.

W Internecie pojawiła się fotografia z Markowskim i córką – mają na sobie koszulki z napisem „konstytucja”. Hasło jest teraz w całej Polsce jednoznaczne kojarzone z aktywistami Komitetu Obrony Demokracji oraz Obywateli RP. Działacze tych organizacji często przygotowują protesty antyrządowe.

REKLAMA

Gdy zdjęcie zauważył Ziemkiewicz, opublikował je na swoim koncie na Twitterze i dodał komentarz. Wpis był bardzo dosadny.

„Jeśli państwo liczą, że wydam kiedyś bodaj grosik na ich produkcje, to informuję, że prędzej kupię płytę sióstr Godlewskich” – napisał publicysta.

REKLAMA

Jak wiemy Markowski nie jest jedyną znaną postacią z polskiego życia społecznego, które publicznie pokazały się w t-shircie z napisem „konstytucja”. Na facebooku wcześniej zrobił to również krytyk kulinarny Robert Makłowicz.

„Moim zdaniem nie ma dwóch stron. A noszenie koszulki z hasłem „konstytucja” zawsze jest ważne i aktualne. To najważniejszy akt prawny w każdym państwie, które jest konstytucyjne. I konstytucji należy przestrzegać” – mówił Makłowicz w rozmowie z natemat.pl.

REKLAMA