Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz zaatakował senator Koalicji Obywatelskiej Joannę Sekułę. Ziemkiewicza oburzył tweet parlamentarzystki, która stwierdziła, że Park Pamięci wybudowany przez ojca Tadeusza Rydzyka na terenie jego toruńskiego kompleksu kosztował polskiego podatnika prawie 18 milionów złotych.

W odpowiedzi Ziemkiewicz nazwał senator KO „idiotką” zarzucając jej przy tym „nienawiść” do toruńskiego redemptorysty. Korzystając z okazji, publicysta pochwalił o. Rydzyka za jego skromny styl życia.

„Można się w różnych sprawach z o. Rydzykiem nie zgadzać, ale stworzył wiele trwałych, służących społeczeństwu dzieł, żyjąc samemu bardzo skromnie. W przeciwieństwie do pełnych nienawiści wobec niego ludzi takich jak pani senator”, oświadczył Ziemkiewicz na Twitterze.

„Brzmi to jak podanie o pracę w Radio Maryja ;)”, skomentował jeden z internautów wpis Ziemkiewicza, który po krytyce ustawy o ochronie zwierząt autorstwa PiS, przestał być komentatorem politycznym w programie „W tyle wizji” w telewizji publicznej.

„Zaiste. Skromny wielce to człek, nawet auta od bezdomnego dostał”, podsumował opinię publicysty inny z użytkowników internetu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę