REKLAMA

Ziemniaki nie zmiękną
fot. Pixabay

Ziemniaki nie zmiękną aż do wiosny dzięki odpowiedniemu sposobowi na przechowywanie. Wypróbuj, a będziesz cieszyć się twardymi, jędrnymi ziemniakami całą zimę. 

REKLAMA

W tych czasach coraz bardziej popularne jest kupowanie warzyw z upraw rolników w większych ilościach. Najczęściej są to ziemniaki, które towarzyszą nam całą zimę. Dowiedz się, w jaki sposób je przechowywać, aby nie miękły i były twarde cały sezon, nie wysychały ani nie kiełkowały.

Ziemniaki nie zmiękną przez całą zimę. Przechowywanie jest kluczowe

Ziemniaki nie zmiękną

REKLAMA

Ziemniaki to nieodłączny dodatek do wielu dań mięsnych, zup i sałatek. Dlatego kupujemy ich większą ilość, by zrobić zapasy na zimę. To wiąże się z pewnymi kluczowymi czynnościami. Jeśli ziemniaki będziesz przechowywać w zbyt ciepłym i wilgotnym miejscu, to na pewno zauważysz jak szybko usychają i kiełkują. Ważne jest, by mieć świadomość, że nie każda odmiana nada się do przechowywania – dotyczy to m.in. wczesnych odmian. Najlepsze są gatunki późno dojrzewające – mają grubą skórkę i nie schodzi, gdy przetrzemy ją palcami. Wybieraj tylko dobre ziemniaki – bez pleśni, śladów po uszkodzeniach.

Jak i gdzie przechowywać ziemniaki?

Ziemniaki przechowuj w suchym, ciemnym, chłodnym miejscu (5-7°C), bez ekspozycji na słońce i z dobrą wentylacją. Najlepsza sprawdzi się piwnica, ale jeśli jej nie masz, to wybierz spiżarnię. Przechowuj je w drewnianych skrzynkach i wystrzegaj się foliowych torebek. Jeśli masz ochotę, pozbieraj kasztany i żołędzie podczas spaceru i dorzuć je do skrzynek, zapobiegnie to kiełkowaniu i sprawi, że nie będą wysychać. Potem wsyp ziemniaki oczyszczone z nadmiaru ziemi i gotowe.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA