śnieżyce

Jak się okazuje, mimo że silne mrozy odeszły i ostatnie dni upłynęły pod znakiem względnej umiarkowanej temperatury, zima nie zamierza tak szybko odpuścić. Synoptycy zapowiadają, że dziś ma spaść bardzo dużo śniegu w kilku regionach Polski, między innymi na Podkarpaciu czy Lubelszczyźnie.

Śnieżyce i znowu niższe temperatury ma przynieść niż Lars. Miejscami na wybrzeżu ma padać deszcz ze śniegiem, natomiast nad resztą kraju sam śnieg. Synoptycy przewidują, że na Podkarpaciu ma spaść nawet 35 cm białego puchu! W Małopolsce, na Lubelszczyźnie, na wschodzie Mazowsza i Podlasia ma natomiast spaść od 20 do 30 cm śniegu. IMGW wydało ostrzeżenia I, II i III stopnia o intensywnych opadach.

– We wschodniej i południowo-wschodniej Polsce sypnie śniegiem. Miejscami spadnie od 15 cm do 30 cm, a lokalnie na południu Podkarpacia nawet 35 cm białego puchu – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Śnieg to jednak nie wszystko. Opadom będzie towarzyszył silny, miejscami porywisty wiatr. W regionach, gdzie ma spaść najwięcej śniegu, wiatr może powodować duże zamiecie śnieżne.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę