REKLAMA

Zakopane
Fot. Sieć Obserwatorów Burz

W Zakopanem i na Podhalu panują obecnie bardzo trudne warunki pogodowe, za co odpowiadają intensywne opady śniegu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wystosowała apel do kierowców z prośbą o bezpieczną i ostrożną jazdę.

REKLAMA

Jak przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, śnieg lub śnieg z deszczem utrudnia jazdę kierowcom w zdecydowanej większości województw. Opady pojawiły się już w piątkowe popołudnie i w wielu regionach kraju dawały o sobie znać również w nocy.

Szczególnie niebezpiecznie jest na Podhalu, gdzie w drugiej części dnia w piątek wystąpiła zamieć śnieżna. Nagrania z sytuacji w tym regionie w sieci udostępniła Sieć Obserwatorów Burz. Widać na nich, jak trudne są warunki na drogach.

REKLAMA

Silne opady sprawiły, że na zakopiance doszło do zatoru, który miał długość kilku kilometrów – przekazał natomiast portal zakopane.naszemiasto.pl. Samo centrum Zakopanego również częściowo było sparaliżowane.

W piątek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla północnej, wschodniej oraz południowej części Polski. Prawdopodobieństwo wystąpienia oblodzeń wynosiło 80 proc.

REKLAMA

REKLAMA