Dla osób, którą szukają opłacalnych sposobów do inwestowania mamy dobrą wiadomość. Złoto i srebro wkrótce będą droższe.

Redakcja wgospodarce.pl poinformowała, że bank inwestycyjny Goldman Sachs podniósł swoje prognozy wzrostu cen złota i srebra. W przypadku złota wskazuje na niepewności wokół dolara, dla którego złoto jest alternatywą. W przypadku srebra Goldman Sachs wskazuje na rosnący popyt z branży OZE.

Prognozy są optymistyczne. Bank podał, że w ciągu roku cena złota wzrośnie do 2,3 tys. dol. za uncję. Poprzednia mówiła o 2. tys. dol. Jeśli chodzi o srebro, to uncja powinna podrożeć do 30 dol., a nie do 22 dol. jak przewidywał bank wcześniej.

Jakie są powodu wzrostu cen kruszcu? Wpływ ma sytuacja ekonomiczna w Stanach Zjednoczonych, w tym rosnące ryzyko inflacyjne w przyszłości. Dzieje się w otoczeniu, wskazującym raczej na deflację, czyli np. przy słabnącym rynku pracy. Z im większym ryzykiem deflacyjnym władze zmagają się obecnie, tym większe ryzyko inflacyjne w przyszłości. Właśnie to ryzyko spowoduje wzrost popytu na złoto, jako inwestycję alternatywną w warunkach bardzo niskich stóp procentowych w USA.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę