Zmagasz się z przeziębieniem i kaszlem? Pomoże Ci syrop z cebuli

REKLAMA

Walczysz z kaszlem i przeziębieniem? Na pomoc rusza syrop z cebuli! To naturalny wspomagacz, stosowany od pokoleń w naszych domach. Nic dziwnego, bo czasem lepiej pomaga niż reklamowane leki.

Syrop z cebuli nie jest zbyt dobry, ale za to skuteczny. Swoje właściwości zawdzięcza składnikom, na przykład w 100 gramach cebuli znajduje się 7,4 mg witaminy C. Cebula ma ponadto bakteriobójcze właściwości i z tego powodu nazywa się ją naturalnym antybiotykiem. Znajduje się w niej także dużo mikroelementów: wapń i fosfor, selen i cynk. To źródło witamin dezynfekujących – poza witaminą C są to witamina A, witamina B1 i witamina B2.

REKLAMA

Syrop z cebuli jest szczególnie często stosowany w okresie jesienno-zimowym także jako sposób na oczyszczanie górnych dróg oddechowych. Syrop z cebuli można stosować jako wsparcie przy leczeniu przeziębienia. Dzięki właściwościom wykrztuśnym pomoże zwalczyć kaszel suchy i mokry, rozrzedza również zalegającą w gardle wydzielinę.

Jaki jest przepis na klasyczny syrop z cebuli? Potrzebne będą 2-3 główki cebuli i cukier. Cebulę należy obrać a następnie drobno posiekać i umieścić w słoiku. Następnie zasypać obficie (nawet 6-8 łyżek) cukrem. Tak przygotowaną miksturę należy odstawić pod przykryciem na pięć godzin. Gdy cebula puści sok, syrop będzie gotowy. Można dodać również inne dodatki – miód, imbir lub cytrynę.

Jak informuje redakcja Wprost syrop można stosować w przypadku kataru donosowo. Trzeba namoczyć w płynie wacik i włożyć go do nosa, by został w ciągu chwili wchłonięty przez śluzówkę. Tej metody nigdy nie wolno stosować u dzieci.

REKLAMA

Udostępnij: