Zmarł bo codziennie objadał się tymi słodyczami

Amerykanin był budowlańcem jakich wielu, ale miał nietypowy nałóg. 54-latek nałogowo i to każdego dnia konsumował ogromne ilości lukrecji.

Ten nietypowy, a jednocześnie tragiczny przypadek, który może być także przestrogą dla innych amatorów słodyczy, miał miejsce w amerykańskim stanie Massachusetts. Danych mężczyzny nie ujawniono, ale wiadomo, że każdego dnia zjadał około półtorej paczki czarnej lukrecji.

Czytaj także:  Był pewien, że ratuje dwóch synów z pożaru! Doszło do makabrycznej pomyłki

W końcu serce 54-latka nie wytrzymało i przestało pracować. Jak poinformowali lekarze, wszystkiemu winny jest kwas lukrecjowy zawarty w lukrecji.

Na podstawie badań naukowych stwierdzono, że kwas lukrecjowy może wywoływać u ludzi całe mnóstwo skutków ubocznych. To na przykład nadciśnienie, hipokaliemia, zasadowica metaboliczna, śmiertelne zaburzenia rytmu serca i niewydolność nerek. Te właśnie schorzenia stwierdzili u zmarłego lekarze.

Czytaj także:  Joe Biden porównał Polskę do Białorusi! Jest odpowiedź sztabu Donalda Trumpa

Jeśli poziom potasu we krwi człowieka nagle niebezpiecznie się obniża, wówczas występuje właśnie hipokaliemia. Duży wpływ na stan mężczyzny miała także zmiana słodyczy. Parę tygodni przed zgonem 543-latek zmienił czerwone smakowe pałki lukrecji na czarną lukrecję.

– Dalsze dochodzenie ujawniło niedawną zmianę rodzaju lukrecji jako prawdopodobną przyczynę jego hipokaliemii – poinformował BBC dr Andrew Lundquist.

Czytaj także:  Joe Biden porównał Polskę do Białorusi! Jest odpowiedź sztabu Donalda Trumpa