Portal Echo Dnia poinformował, że lekarzom nie udało się  uratować zarażonej koronawirusem pielęgniarki, która pracowała na oddziale zakaźnym Szpitala Powiatowego w Kozienicach. Kobieta miała 59 lat. Zmarła w trakcie transportu do szpitala MSWiA w Warszawie.

– Jesteśmy bardzo zszokowani informacją o śmierci naszej koleżanki i cały oddział bardzo to przeżywa – powiedział w rozmowie z Echem Dnia jeden z lekarzy, który pracuje na oddziale zakaźnym kozienickiego szpitala. Jak ujawnił, personel szpitala przez tydzień walczył o życie kobiety, jednak jej stan stale się pogarszał i dlatego postanowiono ją przewieźć do szpitala MSWiA w Warszawie.

Kobieta od Wielkanocy pracowała na oddziale zakaźnym Szpitala Powiatowego w Kozienicach. Miała 14 kwietnia przeprowadzony test na koronawirusa, który pokazał wynik negatywny. Jednak po pojawieniu się gorączki i innych objawów wykonano kolejne badanie, które potwierdziło, że pielęgniarka została zarażona SARS-CoV-2.

Jest to druga ofiara śmiertelna wśród personelu medycznego w Polsce. 16 kwietnia zmarł 46-letni fizjoterapeuta, który pracował w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę