Z najnowszych informacji przekazanych przez wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego wynika, że w policji powstanie nowy filar, który będzie odpowiedzialny za walkę z terroryzmem. Działania antyterrorystyczne będą mieć pierwszeństwo przed wszystkimi innymi działaniami.

Nowelizacja ustawy o policji, a także inne ustawy, które regulują funkcjonowanie służb, zostały przyjęte przez rząd. Najważniejszą zmiana będzie dotyczyć powołanie nowej służby, która zajmie się działaniami antyterrorystycznymi.

Policyjni antyterroryści będą mogli działać, nie zważając na bezpieczeństwo oraz higienę pracy. Ich działania będą mieć pierwszeństwo przed wszystkimi innymi działaniami. Tego typu regulacje zostaną także wprowadzone w CBA i ABW.

Nowo powstały filar policyjny będzie nosić nazwę BOA, czyli Biuro Operacji Antyterrorystycznych, które będzie składać się z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego, a także indywidualnych pododdziałów antyterrorystycznych policji. Komendant Główny Policji będzie odpowiedzialny za powołanie dowódcy BOA oraz jego zastępcy, którzy będą wybierani spośród oficerów służby antyterrorystycznej.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!