REKLAMA

rośliny doniczkowe
fot. screen Youtube / MonstroFarm

O rośliny doniczkowe trzeba dbać. Tylko wtedy odwdzięczą się nam pięknym wyglądem. Będą zdrowo się rozwijać i kwitnąć. Warto wspierać ich rozwój profesjonalnymi nawozami, ale doskonałą odżywkę można także zrobić własnoręcznie w domu. Powstaje raz-dwa, a jednocześnie nie rujnuje budżetu. Za sprawą naturalnego suplementu kwiaty doniczkowe będą silne, zdrowe i duże.

REKLAMA

Lucerna jest rośliną z rodzaju bobowatych i z wyglądu przypomina koniczynę. Często uprawia się ją na kiełki. Są bardzo cenne – zawierają sporo składników mineralnych, witamin, a także białko i kwasy tłuszczowe z rodzaju omega-3 i omega-6. Można je z powodzeniem dodawać do kanapek czy surówek, ale z ich właściwości skorzystają również kwiaty doniczkowe. Stwórz domową odżywkę i cyklicznie ją stosuj – na efekty nie będziesz długo czekać.

Kiełków lucerny wcale nie musisz szukać na sklepowych półkach. Domowa uprawa tej rośliny jest możliwa w domu, na gazie. Nie dość, że możemy po nią sięgać, gdy tylko chcemy, to na dodatek uzyskamy darmowy nawóz do kwiatów. Kiełki są źródłem fosforu, potasu, krzemu, manganu, które są roślinom potrzebne do życia.

REKLAMA

Jak przyrządzić odżywkę z kiełków lucerny?

Najpierw kiełki wysusz – np. w specjalnej suszarce, a potem starannie zmiksuj na pył. Uzyskany specyfik podawaj kwiatom doniczkowym co dwa miesiące. Będą dobrze odżywione i silniejsze, a w związku z tym poprawi się ich ogólny wygląd.

REKLAMA