rośliny doniczkowe
fot. screen Youtube / Matthew Encina

Chcesz ożywić sukulenty, kaktusy, storczyki i anturium tylko jednym sposobem? Dzielimy się z Tobą niezawodną recepturą na naturalny nawóz, który możesz fundować absolutnie wszystkim kwiatom doniczkowym i na każdego z nich wpłynie rewelacyjnie! Temu specyfikowi do roślin po prostu nic nie dorówna!

Kiedy już podasz naturalny nawóz swoim roślinom, prawdopodobnie nie sięgniesz już po drogie wspomagacze ze sklepu! Po co przepłacać, skoro idealny preparat masz już zapewne w swojej kuchennej szafce?

Domowy nawóz do roślin zrobisz z popularnej rośliny strączkowej

Magiczny produkt jest zasobny w azot, fosfor, bor i potas. A chodzi oczywiście o soczewicę! Znajduje się w niej wszystko to, czego potrzebują rośliny do rozwoju i kwitnięcia. Jeżeli Twoje kwiaty nie rosną tak, jak powinny, nie zwlekaj dłużej, tylko zacznij działać. Trzy łyżki suchych nasion soczewicy wsyp do blendera i zmiksuj na proszek. Następnie wsyp go do doniczek i wymieszaj z podłożem.

Jego moc będzie długotrwała i ciągła – przecież odżywka będzie w ziemi bez przerwy. Domowy nawóz z soczewicy uzupełniaj regularnie raz w miesiącu. Zauważysz, że Twoje rośliny z dnia na dzień będą stawać się coraz ładniejsze. Koniecznie zrób ten środek do podlewania, bo jest zasobny we wszystkie wartościowe minerały.

Jak przygotować odżywkę z soczewicy?

Trzy łyżki suchej soczewicy wsyp do około 750 ml wody i odstaw całość na mniej więcej 4 godziny. Po upływie wyznaczonego czasu dostrzeżesz, że płyn zmienił barwę – to czas, aby przecedzić mieszankę przez sito. Uzyskanym preparatem podlewaj swoje „zahamowane” kwiaty minimum raz w miesiącu. Odwdzięczą się pięknym wyglądem!

Czytaj też: Dodaj to do doniczki. Sansewieria natychmiast ożyje


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę