Zmiel, zalej wodą i podlej kwiaty. Będą rosły jak na drożdżach

rośliny doniczkowe
fot. screen Youtube / Balcony Garden Web

Rośliny bez odpowiedniego wsparcia mogą osłabnąć. Żeby tak się nie stało, pielęgnuj i podlewaj okazy, a czasami wzmacniaj je odżywką, niekoniecznie sklepową. W zasięgu ręki masz składniki potrzebne do przygotowania najlepszego wspomagacza dla kwiatów. Sprawdź, z czego go zrobić i jak używać.

REKLAMA

Z czego składa się domowy nawóz do roślin ozdobnych i jak go przyrządzić?

Jednym z głównych komponentów swojskiej odżywki jest ryż. Jednak grube ziarna będzie trudniej zaaplikować, więc należałoby je mocno rozdrobnić. W tym celu ryż ziarnisty zmiel np. w młynku do kawy na sypki proszek. Dzięki temu otrzymasz mączkę ryżową, która będzie zdatna do przygotowania właściwego nawozu. Zaopatrz się w szklane naczynie o pojemności ok. 1 litra, a także 1/2 litra gorącej wody i trochę cukru (wystarczy 1 łyżeczka).

Do pojemnika wsyp łyżeczkę zmielonego ryżu. Dodaj cukier i wodę w podanej ilości, a potem zakręć (zatrzaśnij) naczynie i odłóż na 3 doby. Później nawóz przecedź przed gęste sitko i gotowe. Skoncentrowany środek jest gotowy do aplikacji po wcześniejszym rozcieńczeniu.

REKLAMA

Jak stosować domową odżywkę do kwiatów?

Zanim zasilisz swoje rośliny, odlej 100 ml płynnego nawozu ryżowo-cukrowego i wlej do niego pół litra wody. Zamieszaj i podlewaj rośliny w doniczkach.

Preparat ma wszystko to, co kochają kwiaty i czego potrzebują do prawidłowego rozwoju (m.in. potas, wapń, cynk). Domowa odżywka jest ekologiczna, tania i uniwersalna – nadaje się do wszystkich roślin na parapecie. Dzięki niej zamienią się one w perełki. Wszelkie choroby i patogeny będą omijać je z daleka, a liście ślicznie się wybarwią. System korzeniowy stanie się mocniejszy, a nowych pąków z dnia na dzień zacznie przybywać. Wypróbuj nawóz w swoim domu, a efekty miło cię zaskoczą.