fot. screenshot YouTube | RMF24

Przewodniczący Rady Medycznej – prof. Andrzej Horban – był w środę gościem Roberta Mazurka w porannej rozmowie RMF FM. W wywiadzie wyraził zdanie, że konieczne jest przymuszenie Polaków do przyjęcia szczepionki. „Należy wprowadzić mechanizmy prawne, które przymuszają do szczepienia ludzi, którzy nie chcą się szczepić” – powiedział w środę główny doradca premiera ds. COVID-19.

„Należy wprowadzić mechanizmy prawne, które w pewien sposób przymuszają do szczepienia ludzi, którzy nie chcą się szczepić lub nie mają takiej możliwości” – powiedział prof. Horban, pytany przez radio RMF FM, czy należy wprowadzić obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19.

Horban wyjaśniał, iż „obowiązkowe szczepienie oznacza, że administracja państwowa, administracja medyczna musi zorganizować całe szczepienia w ten sposób, aby one były bezpłatne, dostępne i możliwe do przeprowadzenia”.

Profesor jest zwolennikiem „utrudniania życia” obywatelom, którzy uchylają się przed przyjęciem preparatu przeciwko COVID-19.

„Umożliwienie przeprowadzenia (…) to jest to, co byśmy nazwali restrykcjami (…) nakłanianie obywatela – dodał. Przyznał, że mogą być to na przykład paszporty covidowe. – Jest to pewna forma nakłaniania, utrudnianie życia obywatelowi, którzy się nie zaszczepił” – oznajmił.

Szczepienia idą jak „krew z nosa”

Według danych Ministerstwa Zdrowia dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło już 7,6 mln Polaków. W pełni zaszczepionych jest ponad 21,2 mln osób.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę