Znak drogowy dzieli warszawiaków? Patryk Jaki apeluje: „Platformo Obywatelska, zburzcie ten znak”

Znaki drogowe, jak to znaki, stoją sobie i informują. A jednak tym razem jeden z nich wzbudził spore zamieszanie, a nawet stał się symbolem. Czego?

Chodzi o znak zakazu parkowania na parkingu przy rondzie de Gaulle’a, który w związku z organizowanym przez Platformę Obywatelską Marszem Wolności będzie obowiązywał 12 maja. Patryk Jaki, ubiegający się o stanowisko prezydenta Warszawy, nie omieszkał wykorzystać pojawienia się znaku do skrytykowania konkurencyjnej partii. Stojąc na ulicy przy owym znaku, w czasie briefingu oświadczył: – Za moimi plecami można zobaczyć znak – odholują samochód każdemu, kto nie ma legitymacji PO. To jest kolejny etap dzielenia warszawiaków. Jestem oburzony, że na znaku drogowym można postawić symbol partii politycznej.

Czytaj także:  Jechał metrem bez maseczki i obrażał innych! Interweniowała policja! (WIDEO)

Wiceminister sprawiedliwości orzekł, że znak ten jest symbolem dzielenia warszawiaków oraz kolejnym etapem upartyjniania i prywatyzacji Warszawy. Dowiedział się o postawieniu znaku wczoraj, z telefonów oburzonych mieszkańców stolicy. Na spotkaniu z dziennikarzami obiecał, że takich znaków w stolicy nie będzie, jeżeli dojdzie do zmiany władzy w mieście.

Przy okazji zahaczył o temat zapewne drażliwy dla Platformy: – Tak jak Warszawa do tej pory była miastem przyjaznym deweloperom handlarzom roszczeń, mafii reprywatyzacyjnej, tak teraz jest przyjazna tym, którzy mają legitymację Platformy Obywatelskiej. Zaapelował do Rafała Trzaskowskiego z PO – kandydata na stołecznego prezydenta i do całej Platformy Obywatelskiej, o zburzcie tego znaku, który w jego ocenie dzieli warszawiaków.

Jak sprawę skomentował rzecznik PO Jan Grabiec? Oświadczając, że Patryk Jaki kłamie, wytłumaczył powód zakazu parkowania w tym miejscu: – Dwunastego maja ma się odbyć – jak rok i dwa lata temu – Marsz Wolności, który rozpocznie się na rondzie de Gaulle”a. Ma w nim wziąć udział ponad 100 tys. ludzi, w związku z tym dla bezpieczeństwa osób, które zostawiają tam samochody, konieczne jest ich usunięcie. Dlatego tego dnia nie będą tam mogły parkować inne auta niż pojazdy obsługi technicznej.