Facebook | General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował na Twitterze zdjęcie, na którym widać rosyjskiego wojskowego. Znaleziono przy nim drogocenne rzeczy, które tylko udowadniają, że tamtejsza armia jest mocno nieporadna.

Od początku inwazji Rosji na Ukrainę wiele mówi się o problemach i nieporadności wojsk Putina. Żołnierze nie mają wystarczającej ilości jedzenia, amunicji i paliwa. W poszukiwaniu żywności są zmuszeni do napadania na sklepy, a nawet prywatne posesje.

W sieci znajduje się wiele nagrań, na których widać moment plądrowania przez Rosjan sklepów. Na Twitterze Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy opublikowano kolejne zdjęcia, które udowadniają, że Rosjanie kradną wszystko, co mają pod ręką.

Przy jednym z żołnierzy rosyjskiej armii, który został zlikwidowany przez ukraińskich bojowników znaleziono złote pierścionki i inną biżuterię, a także pieniądze – głównie dolary i brytyjskie funty.

– Druga najsilniejsza armia na świecie? W rzeczywistości siły zbrojne Federacji Rosyjskiej to połączenie szabrowników, nieudaczników i zbrodniarzy wojennych. Na zdjęciu – jeden z rosyjskich okupantów, który nie dostarczył łupów – czytamy na profilu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę