Od wielu lat związany z telewizją publiczną Krzysztof Ziemiec nie poprowadzi już głównego wydania „Wiadomości”. Jak dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl, dziennikarza ma zastąpić Edyta Lewandowska.

Na Ziemca spadła fala krytyki po wydaniu „Wiadomości” z 14 stycznia, w dniu śmierci Pawła Adamowicza. W programie w negatywny sposób przedstawiono reakcję Jurka Owsiaka na atak na prezydenta Gdańska. Padły sugestie, że na wieść o ataku nożownika powinien on był przerwać obchody finału Wielkiej Orkiersty Świątecznej Pomocy. Ponadto w „Wiadomościach”, w materiale o mowie nienawiści, pokazano wyłącznie wypowiedzi polityków PO, co także spotkało się z oburzeniem.

„Czy tacy ludzie jak pan Ziemiec, pan Adamczyk, pani Holecka i inni funkcjonariusze partyjnej propagandy TVP myślą że PiS będzie rządził wiecznie? Że nie nadejdzie czas rozliczenia ich za te kłamstwa i oszczerstwa którymi karmią ludzi? Jak wtedy spojrzą ludziom w twarz?”, pytał wtedy na Twitterze Dariusz Rosati, ekonomista, europoseł i były minister spraw zagranicznych.

Krzysztof Ziemiec po tym programie pojechał do Davos na Światowe Forum Ekonomiczne, a po powrocie zrezygnował z prowadzenia kolejnych wydań „Wiadomości”. Dziennikarz jednak pozostanie w TVP i nadal będzie się pojawiał w programach takich jak „Studio Zachód” „Minęła 20” i „Woronicza 17”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę