Fot. youtube.com

Piotr Semka, dziennikarz i publicysta, współautor książki „Lewy czerwcowy” o okolicznościach obalenia rządu Jana Olszewskiego w 1992 roku, trafił do szpitala po zakażeniu koronawirusem. Stan jego zdrowia określany jest jako ciężki.

Pierwszy  informację o chorobie Semki podał dziennikarz telewizji publicznej Jacek Łęski, jednak wkrótce potem jego wpis został usunięty z Twittera. Z innych wpisów w mediach społecznościowych – między innymi dziennikarki Magdaleny Łysiak – wiadomo jednak, że znany publicysta jest podłączony pod respirator.

Internauci i dziennikarze poprosili o modlitwę w intencji powrotu Semki do zdrowia. Przyłączył się do nich również premier Mateusz Morawiecki, który jednocześnie zaapelował do wszystkich Polaków o przestrzeganie obostrzeń wprowadzonych w celu zwalczenia epidemii COVID-19.

„Właśnie dotarła do mnie informacja o tym, że pod respirator trafił jeden z najwybitniejszych dziennikarzy politycznych w Polsce, red. Piotr Semka. Panu Redaktorowi życzę dużo siły w Jego walce i przyłączam się do modlitwy, którą w intencji Jego zdrowia prowadzą Przyjaciele. Państwa również do tego zachęcam”, napisał szef rządu na Facebooku.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę