zolnierka ukraina
Twitter | Ukraine 24 News

Zza naszej wschodniej granicy napływają kolejne smutne wiadomości. Żołnierka z Brygady Szybkiego Reagowania Gwardii Narodowej Ukrainy zginęła podczas akcji odpierania rosyjskiego ataku pancernego pod Kijowem.

Wojska w Ukrainie nie ustępuje. W sieci regularnie pojawiają się kolejne informacje na temat poległych Ukraińców, którzy oddali życie za swoją ojczyznę. Illia Ponomarenko z „The Kyiv Independent” przekazał na Twitterze kolejne dramatyczne doniesienia.

Korespondent przekazał wiadomość, że śmierć poniosła ukraińska żołnierka. Iryna Tsvila była członkinią grupy wojskowej, która w okolicy Kijowa starała się odeprzeć rosyjski atak pancerny.

Bohaterka odeszła w czwartek 24 lutego 2022 roku, ale informacja o jej śmierci pojawiła się nieco później. Ukrainka była przedstawicielką Brygady Szybkiego Reagowania Ukraińskiej Gwardii Narodowej.

Internauci słusznie przypomnieli, że kobiety są znaczącą mniejszością w ukraińskiej armii. Wskazano, że wśród wszystkich ukraińskich żołnierzy reprezentantki płci pięknej stanowią jedynie 17%.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę