Z powodu protestów, które wybuchły po śmierci George’a Floyda w USA, do pomocy policji zostały zaangażowane też siły Gwardii Narodowej. Wśród zmobilizowanych stwierdzono ognisko koronawirusa.

To prawdopodobnie w czasie kontroli protestów żołnierze zarazili się wirusem. Agencja Reuters przekazała, że we wtorek Pentagon podał do wiadomości publicznej tę informację. Podczas protestów przeciwko rasizmowi i brutalności policji funkcjonariuszy miało wspierać 1300 członków Gwardii Narodowej z Waszyngtonu.

Nie wiadomo, ilu dokładnie żołnierzy zostało zainfekowanych. Gwardia Narodowa brak takich danych tłumaczy „bezpieczeństwem operacyjnym”. – Sprawdzano co najmniej wcześniejsze ryzyko kontaktu z wirusem, temperaturę oraz inne symptomy COVID-19, a także brano pod uwagę ewentualne wcześniejsze testy – takie słowa można przeczytać w oświadczeniu Gwardii Narodowej. Lekarze ostrzegają, że trwające w USA protesty mogą przyczynić się do zwiększenia liczby zakażeń koronawirusem. Wirus może tez powrócić tam, gdzie epidemia dobiegała końca.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę