Żółte plamy na desce sedesowej? Tymi sposobami usuwam je w mgnieniu oka

Sedes
Fot. Pixabay.com

Zadbanie o higienę toalety jest bardzo ważne. Dzięki regularnemu sprzątaniu możemy być pewni, że wirusy i bakterie nie będą miały odpowiednich warunków do rozwoju. Jak zatem uporać się z uciążliwymi żółtymi plamami z deski sedesowej?

REKLAMA

Pojawienie się żółtych plam na desce sedesowej z jednej strony świadczy o tym, że należy częściej ją czyścić, a z drugiej może potwierdzać, że stosowane dotychczas środki nie są skuteczne. Warto więc zacząć ją czyścić w inny sposób.

Długotrwałe żółte plamy mogą sprzyjać rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów. Ich pojawianie się może być spowodowane osadzającym się kamieniem i brudem, jeśli tylko toaleta nie jest regularnie myta i osuszana. Istnieją domowe sposoby na to, jak uporać się z tym problemem.

REKLAMA

Dwie metody na doczyszczenie deski sedesowej

Najprostszym sposobem na pozbycie się plam z deski sedesowej jest zastosowanie kompresu z octu. Wystarczy wymieszać ciepłą wodę i ocet spirytusowy lub jabłkowy w proporcjach 1:1. Następnie namaczamy ręczniki papierowe i układamy je na desce. Zostawiamy na 30 minut i myjemy mydłem.

Dobrze sprawdzi się także pasta sodowa z dodatkiem naturalnego kwasku cytrynowego. Do jej nakładania na deskę dobrze jest zastosować zużytą szczoteczkę do zębów. Ważne, aby nie miała właściwości ściernych, bo mogłaby uszkodzić powłokę zewnętrzną deski i spowodować, że stanie się ona jeszcze łatwiejszym celem dla bakterii, wirusów i grzybów.