skrzydłokwiat
fot. screen Youtube / AGRECOL

Skrzydłokwiat to popularny kwiat doniczkowy, który wspaniale dekoruje nasze wnętrza. Warto go wzmocnić, aby kwitł bujnie i zdrowo, a odżywka domowej roboty to jedno z najlepszych rozwiązań. Jak ją przyrządzić?

Kilka informacji na temat skrzydłokwiatu

Skrzydłokwiat zwany też skrzydłolistem lub lilią domową pochodzi z tropików i rośnie zazwyczaj w cieniu drzew. Ma białe kwiaty podobne do skrzydeł i zgrabne ciemnozielone liście. Roślina potrafi oczyszczać powietrze z toksyn i absorbuje szkodliwe promieniowanie emitowane przez sprzęty elektryczne. Z tego powodu warto postawić ją m.in. w sypialni.

Kiedy dokarmiać skrzydłokwiat?

Systematyczne i właściwe nawożenie sadzonki pomoże jej dobrze się rozwijać i zasili układ korzeniowy. Skrzydłokwiat warto dokarmiać raz na 2 tygodnie w okresie wegetacji. Zimą najlepiej zrezygnować z odżywiania. Najlepiej często doglądać kwiat. Przenawożenie może pogorszyć jego stan. Wówczas roślina zacznie brązowieć, a końcówki jej liści będą usychać. W końcu przestanie rosnąć i kwitnąć.

Jak samodzielnie zrobić odżywkę dla skrzydłokwiatu?

Bazą domowego nawozu jest ciecierzyca. To prawdziwa kopalnia witamin i minerałów. Zawiera m.in. potas, magnez, fosfor i azot, które polepszają kondycję skrzydłokwiatu. Aby stworzyć dobroczynny specyfik, najpierw 100 g cieciorki zalej 1 litrem wody i gotuj całość ok. 10 minut od chwili zagotowania. Teraz mieszankę przecedź, przelej do pojemnika i odstaw do wystudzenia. Do podlewania rośliny używaj zimnej odżywki – stosuj ją co 15 dni.

Czytaj też: Nawóz do pelargonii za 0 zł. Wzmocni kwiaty i wypędzi mszyce


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę