pies
fot. Pixabay

Kiedy nasz czworonożny przyjaciel choruje, jesteśmy zmuszeni podać mu lek. Jednak nie zawsze jest to tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. To zadanie jest często stresujące i niezręczne – nie tylko dla psa, ale i dla jego właściciela. Co zrobić, aby zwierzę bez problemu zjadło tabletkę? Oto niezawodny trik, dzięki któremu cała czynność pójdzie jak z płatka!

Poniżej zdradzamy kilka profesjonalnych metod, które sprawią, że pupil bez narzekania zje tabletkę. Pomoże odpowiednia strategia i zwinne schowanie leku, aby pupil nawet nie połapał się, że z apetytem połknął swoje lekarstwa. Oto trzy metody gwarantujące sukces:

1. Odwróć uwagę czworonoga

Na początku pogłaszcz psa, aby uśpić jego czujność, a po chwili lekko zwróć jego pyszczek do góry. Możesz nie przerywać głaskania. Dolną szczękę zwierzaka odciągnij swoją drugą ręką, a potem błyskawicznie połóż tabletkę na języku. Zamknij jego pysk i zacznij masować gardło. Spróbuj także lekko dmuchnąć pupilowi w nos. Przyglądaj się chwilę psu, aby mieć pewność, że faktycznie zjadł lek.
Pamiętaj! Ten patent sprawdza się przeważnie tylko u spokojnych zwierząt.

2. Mięsny pulpet

Kolejny sposób polega na robieniu niewielkich pulpetów z mięsa lub mokrej karmy. Można z niego skorzystać w przypadku kapsułek, których nie można pokruszyć pupilowi do jedzenia. Jedyne co trzeba zrobić to ulepić drobną mięsną kulkę, a do jej środka wcisnąć lek. Łasuch bez chwili zastanowienia spałaszuje ją w całości.

3. Ukryj lekarstwo między smaczki

Wysyp na rękę smaczki pieska i schowaj tabletkę właśnie między nie. Równie dobrze możesz wymieszać lek z suchą karmą w misce – to także działa. Ta metoda sprawdza się szczególnie wtedy, gdy kundelek jest bardzo głodny (np. po długim spacerze).

Przeczytaj też: Domowe sposoby na pchły. Każdy właściciel psa powinien je znać


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę