WC kompakt
fot. screen Youtube / KK-POL

Szukacie oszczędności wszędzie, gdzie tylko się da? Może powinniście zwrócić uwagę na waszą spłuczkę od WC? Znając pewien trik, będziecie mogli zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych rocznie. Spłuczka podczas uruchamiania pobierze mniej wody, a wasze rachunki będą niższe.

W dobie kryzysu wielu ludzi szuka oszczędności, chociaż mało kto się do tego oficjalnie przyzna. Ale ma w tym nic złego – szybująca inflacja i wysokie ceny artykułów spowodowały, że trzeba liczyć się z każdym groszem. Dziś podpowiemy wam, co zrobić, aby spłuczka w muszli WC pobierała mniej wody podczas uruchamiania.

Co zrobić, by spłuczka pobierała mniej wody?

Najczęściej spłuczki są skonstruowane tak, że spłukują toaletę dużą ilością wody, która zwykle znacząco przewyższa niezbędną ilość. Jak temu zaradzić? Oto prosty sposób. Najpierw bierzemy do ręki pustą, plastikową butelkę typu PET po jakimkolwiek napoju, a potem wlewamy do niej zimną wodę z kranu.

Następnie otwieramy klapkę zbiornika ze spłuczką i wkładamy pojemnik z wodą do jego środka. Niewykluczone, że będzie trzeba wylać trochę wody ze zbiornika, aby zmieścić ową butelkę. Jeżeli tak, to robimy to przy pomocy spłuczki. Gdy już umieściliśmy butelkę w zbiorniku, kładziemy na niego znowu wieko i zamykamy.

Odtąd spłuczka po uruchomieniu będzie pobierała mniej wody, bo po prostu mniejsza jej ilość mieści się w zbiorniku. Wszystko dlatego, że część areału przeznaczonego na dodatkową wodę w nim przejęła butelka, którą tam schowaliśmy. To prosta sztuczka, dzięki której można zaoszczędzić w ciągu roku nawet kilkadziesiąt złotych. Wszystko zależy od tego, jak często korzystamy z WC.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę