kasztany
fot. Pixabay

Jesień tuż tuż. O tej porze roku w parkach czy przy drogach można spotkać kasztanowce. Ich owoce to niekwestionowany symbol nadchodzącej pory roku. Kasztany mogą być użyte na różne sposoby. Pomogą usunąć szkodniki i korzystnie wpłyną na urodę. Ale to jeszcze nie wszystko.

Eksperci są zdania, że suplementy z kasztanów mogą korzystnie oddziaływać na skórę naczynkową. Ponadto mają właściwości przeciwzapalne i mogą pomóc nam przecierpieć sezon zimowy. Mało kto wie, ale kasztany można wykorzystać przeciwko niektórym insektom czy innym nieproszonym lokatorom w mieszkaniu. Nadają się też do przygotowania znakomitego środka do prania.

Kasztany przeciwko robakom i pająkom w domu

Są takie robaki, które nienawidzą kasztanów. Kilka sztuk możesz umieść np. na parapecie. Tak zabezpieczysz swój dom przed odwiedzinami owadów, pająków czy innych stworzonek. Kasztany poradzą sobie także z mszycami. Najpierw zmiel je w blenderze i uzyskany miał połącz z gorącą wodą. Gotowy oprysk możesz już stosować na insekty.

A jeśli akurat skończył Ci się płyn do prania, to wcale nie musisz biec do sklepu po kolejne opakowanie. Zrób ten preparat z kasztanów. To łatwy i ekologiczny patent. Sprawdź, jak stosować kasztany podczas prania. Na pewno będziesz zaskoczony.

Jak przygotować płyn do prania z kasztanów?

Na pojedyncze pranie przyszykuj 5-10 kasztanów. Przełóż je do blendera, zmiel i zalej szklanką gorącej wody. Odstaw na 3 godziny, a potem odcedź. Uzyskany płyn do prania wlewaj do szufladki na środki czystości w pralce. Nie ma konieczności stosowania innej sklepowej chemii.

Jak widać, kasztan to niewielka rzecz, a ma tak cudowną moc. Może zdecydujesz się wyhodować kasztanowiec w swoim ogrodzie?

Czytaj też: Ślimaki weszły do ogrodu? Rozłóż te liście, a uciekną gdzie pieprz rośnie


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę