perz
fot. screen Youtube / Mashed

Walka z perzem w ogrodzie nie jest wcale łatwa. Ta roślina kradnie roślinom światło i składniki pokarmowe. Perz, w odróżnieniu od pozostałych chwastów nie jest wrażliwy na opryski. Ogrodnicy mają jednak niezawodny patent, który pozwala wyeliminować go raz na zawsze. Musisz go poznać.

Perz w naszym kraju rośnie w zasadzie wszędzie: na polach, łąkach, a nawet w ogródkach. Wysoki, bujny chwast pozbawia inne rośliny substancji pokarmowych z ziemi i dostępu do światła. Właśnie z tego powodu ogrodnicy się z nim mierzą. Jak walczyć z perzem?

Chwast ten jest odporny na profesjonalne opryski. W tej sytuacji nawet soda oczyszczona i ocet nie działają skutecznie. Aby usunąć perz raz na zawsze, warto wypróbować 1 skuteczny sposób. Chodzi o zastosowanie domowego 3-składnikowego preparatu. Perz i pozostałe chwasty nie mają z nim szans.

Jak pozbyć się perzu? Oto najlepsza metoda

Perz jest odporny na wszelkie opryski i nawozy, więc powinieneś pozbyć się go mechanicznie. Najpierw spulchnij glebę grabiami, a potem wykop trawę wraz z całymi korzeniami. Im mniej układu korzeniowego zostanie w ziemi, tym mniejsza szansa, że chwast się zregeneruje i odrośnie. Zabieg przeprowadzaj do chwili, w której po perzu nie będzie śladu. Jeżeli dostrzeżesz niewielką roślinę, natychmiast ją wykop. Zastosuj ten patent, a chwast przestanie szpecić Twój ogródek.

Jak usunąć inne chwasty z działki?

O ile perzu pozbędziesz się mechanicznie, to na pozostałe chwasty możesz zastosować mieszankę domowej roboty. Wystarczy kilka czynności, a niepożądane rośliny nie będą w stanie znów rozwijać się na Twoim terenie. Domowym preparatem podlewaj tylko chwasty (jest silny). Do zrobienia środka chwastobójczego będzie Ci potrzebna 1 łyżeczka płynu do mycia naczyń, 1 szklanka octu spirytusowego, a także sól w ilości 0,5 szklanki. Produkty zalej 1 litrem letniej wody i starannie wymieszaj. Środek stosuj wprost na rośliny, które chcesz usunąć. Zobaczysz, że znikną raz-dwa.

Czytaj też: Kret nie wygra w starciu z tą metodą. Jest darmowa i zawsze działa


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę