REKLAMA

przecieranie ekranu telewizora
fot. Pexels

Na ekranie telewizora najczęściej osiada kurz i inne zabrudzenia. Oprócz tego mogą być widoczne na nim ślady palców. Wszystko to sprawia, że obraz staje się mniej wyrazisty, a sprzęt wygląda nieestetycznie. Jak bezpiecznie i sprawnie wyczyścić ekran TV? Poznaj genialną metodę.

REKLAMA

Patent na tani, domowy płyn do czyszczenia ekranu TV. Działa rozbrajająco

Maleńkie zanieczyszczenia oraz kurz zetrzesz szmatką z mikrofibry. Znikną w sposób łatwy i bezpieczny. Lecz samą ściereczką nie pozbędziesz się śladów po palcach czy też innych, cięższych plam. W takim przypadku pozostaje zaopatrzyć się w silniejsze środki. Na ratunek przybywa wielozadaniowy płyn do ekranów domowej roboty. Nadaje się nie tylko do odnowienia telewizora, ale także pulpitu komputera czy laptopa.

Przyszykuj dwa produkty: ocet i wodę destylowaną. Oba z pewnością są ci znane. Nie zniszczą delikatnej powłoki ekranu, a jednocześnie sprawnie uporają się ze śladami rąk. Ponadto ocet ochroni przed gromadzeniem się kurzu i nada blask całej powierzchni.

REKLAMA

Składniki kupisz za ok. 10 zł, a uzyskasz sporą ilość środka, z którego będziesz korzystać przez minimum rok. Z tego wynika, że na domowy detergent do mycia monitora wydasz około 2 złote.

Jak przyrządzić taki preparat?

Będzie ci potrzebny pusty pojemnik z dozownikiem. Połącz ze sobą wodę destylowaną i ocet (proporcje 1:1). Gotowy roztwór przelej do pojemnika. Zanim go użyjesz, wstrząśnij mieszanką i skrop nią miękką szmatkę, a potem zacznij przecierać wyświetlacz. Zobaczysz, że będzie wyglądał, jak nowy.

REKLAMA

Czym lepiej nie myć ekranu TV? Skutki mogą być opłakane

Do mycia ekranu telewizora czy monitora komputera lepiej nie stosuj preparatów, które mają w swoim składzie alkohol (np. płyn do mycia szyb). Mogą one naruszyć delikatną powłokę monitora. Przecieraj go tylko szmatką z mikrofibry albo miękką ściereczką z bawełny. Tylko lekko zwilż materiał płynem – nie powinien być mokry. Zanim zabierzesz się za porządki, odłącz sprzęt od gniazdka i odczekaj co najmniej kwadrans. Gdy zupełnie ostygnie, będziesz mógł go bezpiecznie wyczyścić.

Dowiedz się też, jak wyczyścić klawiaturę komputera.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA