Żubry swobodnie wychodzą na ulice w Bieszczadach. Leśnicy apelują o ostrożność

Żubry
Fot. Nadleśnictwo Stuposiany, Lasy Państwowe Facebook

Nadleśnictwo Stuposiany za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku poprosiła kierowców o rozwagę. Chodzi o konieczność zachowania ostrożności, bowiem bez większego strachu na jezdnie wychodzą żubry.

REKLAMA

Pojawiające się zwierzęta na ulicach są dość częstym widokiem dla mieszkańców i turystów na Podkarpaciu. Uwagę na taki fakt zwróciło Nadleśnictwo Stuposiany, które za pośrednictwem Facebooka pokazało zdjęcia dwóch dużych żubrów.

Leśnicy zaapelowali o ostrożność i rozwagę w przypadku kontaktu ze zwierzęciem. – Żubr – częsty widok na drodze do Mucznego. Serdecznie prosimy o rozwagę wszystkich zmierzających w tym kierunku – czytamy w opisie pod zdjęciem.

REKLAMA

Jak wyjaśniają leśnicy, zwierzę może się mocno wystraszyć i biec w dowolnym kierunku, jeśli zobaczy auto. Z uwagi na pokaźne rozmiary, żubry mogą wyrządzić spore szkody w jadącym pojeździe, a także zagrozić kierowcy i pasażerom.

Widok ogromnych żubrów spacerujących przy lub na jezdni u niejednego może jednak wywołać szok i przerażenie. Jeżeli utrudniają nam one spokojny przejazd, to, co trzeba wtedy zrobić, to zatrzymać pojazd i poczekać, aż te zejdą na pobocze.

REKLAMA

Udostępnij: