Żukowska ostro oceniła decyzję Hołowni. Chodzi o dyskusję na temat aborcji

Anna Maria Żukowska
Fot. Sejm YouTube

Anna Maria Żukowska z Lewicy skomentowała decyzję Szymona Hołowni, który postanowił przełożyć dyskusję w Sejmie na temat aborcji dopiero na 11 kwietnia. Zdaniem posłanki marszałek „zamienił zamrażarkę sejmową na uśmiechniętą chłodnię”.

REKLAMA

We wtorek marszałek Sejmu Szymon Hołownia poinformował, że projekty dotyczące aborcji będą procedowane w Sejmie dopiero 11 kwietnia, czyli tuż po pierwszej turze wyborów samorządowych. Jak sam tłumaczył, decyzja ta „jest efektem długich rozmów i konsultacji”.

Dlatego podjąłem decyzję po tych wszystkich konsultacjach i mediacjach, i próbach sprawdzenia, czy jest jakaś szansa, żeby taka katastrofa się nie wydarzyła, żeby te projekty dotyczące prawa aborcyjnego były procedowane w Sejmie i były procedowane w niedalekim terminie, ale jednak tuż po pierwszej turze wyborów. A więc to się odbędzie w Sejmie 11 kwietnia – powiedział.

REKLAMA

Żukowska skrytykowała decyzję Hołowni

Anna Maria Żukowska skomentowała tę decyzję z wysokości sejmowej mównicy. – Zamrażarkę sejmową zamienił pan na uśmiechniętą chłodnię. Chowa pan projekty. Nigdy nie jest dobry czas dla mężczyzn rządzących tym krajem na projekty ws. aborcji – stwierdziła.

Posłanka złożyła też wniosek formalny o zamknięcie posiedzenia i uzupełnienie porządku obrad o projekty, co spotkało się z szybką odpowiedzią Hołowni. – Nie dopuszczę do tego, abyśmy wyszli z tej Izby na Dzień Kobiet z koszem pełnym projektów ustaw, które miały poprawić prawa kobiet w Polsce i poprawić ich los. To będzie policzek dla nich – odpowiedział.

REKLAMA

Podziel się: