Są branże, w których wykształcenie nie jest najważniejsze. Szansą na zrobienie kariery zawodowej i godne zarobki, nie jest już dyplom uczelni wyższej. Zdaniem ekspertów masowa produkcja magistrów doprowadziła do przesytu na rynku.

Dzisiaj liczą się osoby, które niczego nie studiowały, ale za to znalazły swoją niszę na rynku. Są fachowcami, którzy świetnie zarabiają! Papilot na podstawie artykułu naszemiasto.pl przygotował ranking zawodów, które są w dzisiejszych czasach na wagę złota. Aby wykonywać te zawody nie trzeba mieć wyższego wykształcenia, a i tak można świetnie zarobić.

W rankingu zostały wymienione następujące zawody: właściciel salonu fryzjerskiego (pensja 10 tys. zł), programista (pensja 6,4 tys. zł), wróżka (pensja – nikt tego nie wie!), policjant (pensja ok. 4-6 tys. zł), stewardessa (pensja powyżej 5 tys. zł), agent nieruchomości (pensja do 20 tys. zł), szef kuchni (pensja średnio 6600 zł brutto), strażak (pensja średnio 3000 zł), kontroler lotów (pensja do 20 tys. zł brutto), stylista (pensja – nawet kilkanaście tys. zł).

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna