Muzułmański imam odprawił w Wielkiej Brytanii kazanie o kamienowaniu kobiet
fot. Pixabay / X

Media społecznościowe obiegło nagranie muzułmańskiego kapłana, który nauczał w angielskim meczecie Green Lane Masjid w Birmingham. Imam dawał publiczności wskazówki… jak dobrze ukamienować kobietę. Jak podaje zagraniczna prawa – niedawno brytyjski rząd przekazał na rzecz Green Lane Masjid 2,2 miliona funtów dotacji na „wsparcie młodzieży z Birmingham”.

To nagranie wzbudziło przerażenie użytkowników mediów społecznościowych. Słyszymy na nim, jak imam Shaykh Zakaullah Saleem instruuje wiernych, jak poprawnie ukamienować „grzeszną kobietę”. Jak mówi – należy najpierw zakopać kobietę po pas.

„Zgodnie z szariatem (islamskim prawem religijnym), jeśli chodzi o kobiety, należy wykopać dół w ziemi, a ona musi być zakryta do połowy ciała” – powiedział imam, cytowany przez „Free Press Journal”.

Szokujące nagranie z Wielkiej Brytanii. Imam instruował tłum jak właściwie ukamienować kobietę

Wstrząsające nagranie ukazało się w serwisie X (kiedyś Twitter). Komentujący byli początkowo sceptyczni, co do treści materiału. Mogło zostać wyrwane z kontekstu, a imam w rzeczywistości nie popierał takich praktyk. Później jednak pojawiło się inne nagranie, na którym ten sam kapłan mówi, że ukamienowanie jest karą za „zinę”. Ziną określa się w islamskim prawie „nielegalny stosunek seksualny” – tj. cudzołóstwo.

„Osoba, która popełnia zinę, zgodnie z islamem lub szariatem, kiedy tylko szariat zostanie ustanowiony, kara (dla) cudzołożnika – mężczyzny lub kobiety – kara dla nich jest taka, że jeśli są w związku małżeńskim, to zostaną ukamienowani. Jeśli są niezamężni, zostaną pobici 100 biczami na oczach dużego muzułmańskiego zgromadzenia” – powiedział Zakaullah.

„Upewnijcie się, że wielu muzułmanów zobaczy chłostę i kamienowanie! Nie okazujcie litości!” – mówi imam w drugim nagraniu.

Jak czytamy w „Free Press Journal” – imam Shaykh Zakaullah Saleem jest człowiekiem wykształconym. Ukończył studia magisterskie na kierunku edukacja islamska na brytyjskiej uczelni Markfield Institute of Higher Education w Leicestershire. Katedra kierunku jest uważana za wiodący ośrodek nauk o Islamie na Wyspach Brytyjskich. Sam Zakaullah miał nauczyć się Koranu na pamięć już w latach młodzieńczych. Zanim został szefem Green Lane Masji, imam pełnił kilka innych stanowisk.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!