100 zł miesięcznie dla pracujących zdalnie?

REKLAMA

Dostałeś szansę wykonywania pracy zdalnie na własnym komputerze podczas pandemii koronawirusa? Być może dostaniesz za to dodatkowe pieniądze. Rząd chce wprowadzić specjalny dodatek dla pracujących na własnym sprzęcie w warunkach domowych. Może to być nawet 100 zł miesięcznie.

Jak informuje redakcja Gazety.pl Next osoby, które z powodu epidemii pracują w domach, a przy tym wykorzystują prywatny sprzęt, prawdopodobnie będą mogły liczyć na rekompensatę kosztów. W nowych przepisach tarczy antykryzysowej znajdzie się przepis, który przewiduję wypłatę dodatku dla osób, które korzystając z własnego sprzętu. Tak ustaliła redakcja Faktu.

Chodzi o osoby, które do pracy wykorzystują własny sprzęt, którego nie zapewnił mu pracodawca. Te osoby prawdopodobnie będą otrzymywały 100 zł miesięcznie. Nie będzie to jednak takie proste, bo wypłata nie będzie automatyczna. Aby otrzymać pieniądze trzeba będzie udokumentować poniesione koszty. To może być dość kłopotliwe. Wskazać można na przykład podwyższony rachunek za internet czy też energię elektryczną. Najłatwiej będzie udokumentować zakup nowego sprzętu lub dodatkowego pakietu danych.

REKLAMA

Zgodnie ze specustawą, która została przyjęta przez rząd 8 marca, pracodawcy otrzymali szerokie kompetencje w zakresie pracy zdalnej. Właściciele firm mogą decydować, gdzie pracownik ma wykonywać pracę dowolną liczbę razy. W każdej chwili może mu nakazywać powrót do pracy w siedzibie firmy. Taka swoboda ma obowiązywać aż do 4 września.

Podziel się: