Fot. Wikimedia Commons/Bogitor/CC-BY-3.0

W niedzielę w Gietrzwałdzie w województwie warmińsko-mazurskim odbyły się uroczystości  rocznicy objawień maryjnych, Przed 114 laty miejscowym dziewczynkom przygotowującym się do komunii św. objawiła się Matka Boża, wzywając do odmawiania modlitwy różańcowej, a także do nawrócenia, pokuty i trzeźwości. Są to jedyne objawienia w Polsce uznane przez Kościół katolicki.

Ordynariusz diecezji tarnowskiej bp Andrzej Jeż w wygłoszonej homilii stwierdził, że dziś „żyjemy w społeczeństwie ludzi coraz lepiej wykształconych, którzy jednocześnie dopuszczają się wielu nieetycznych zachowań”. – Dotyczy to także nas chrześcijan – podkreślił.

Hierarcha oświadczył też, że „współczesny świat więcej niż czegokolwiek innego potrzebuje odnowy duchowej, odnowy obrazu, na jaki zostaliśmy stworzeni przez Boga”.

– Za każdym razem, kiedy na świecie rodzi się dziecko, następuje odnowienie obrazu człowieka, ale tylko z cielesnego punktu widzenia. Natomiast koniec degeneracji ludzkości może nastąpić tylko dzięki ustawicznemu odrodzeniu duchowemu, co dokonuje się mocą głębokiego życia sakramentalnego, mocą słowa Bożego, mocą Bożej łaski, która pokonuje w nas grzech i wszelkie jego skutki – powiedział bp Jeż.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę