85-latka zmarła po potrąceniu przez 15-latka na hulajnodze elektrycznej
fot. Pixabay

Pierwsza w tym roku ofiara śmiertelna elektrycznej hulajnogi? W Iławie doszło do tragicznego zdarzenia. 15-latek, jadący na elektrycznej hulajnodze, fatalnie potrącił 85-letnią kobietę. Seniorka doznała bardzo poważnych obrażeń i trafiła do szpitala. Jak donosi „Interia” – dwa tygodnie później 85-latka zmarła.

Do zdarzenia doszło w środę, 28 czerwca, w Iławie na Warmii i Mazurach. W tym dniu oficer dyżurny lokalnej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym. Jak się okazało, do incydentu doszło na chodniku. Poruszający się drogą dla pieszych 15-latek na hulajnodze elektrycznej nie ustąpił pierwszeństwa 85-letniej piszesz, w wyniku czego doszło do potrącenia.

W wyniku uderzenia starsza kobieta upadła na ziemię, doznając poważnych obrażeń. Konieczne było przetransportowanie seniorki do szpitala. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że lekarze musieli walczyć o życie 85-latki. Jak przekazała „Interii” oficer prasowa komendanta powiatowego w Iławie st. asp. Joanna Kwiatkowska – kobieta zmarła w szpitalu po dwóch tygodniach po wypadku.

15-latek potrącił 85-letnią kobietę elektryczną hulajnogą. Po dwóch tygodniach seniorka zmarła w szpitalu

Nastolatek ma teraz ogromne kłopoty. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Jak podaje portal – w zeszłym roku doszło do 72 wypadków drogowych z udziałem elektrycznych hulajnóg. Zginęła w nich jedna osoba.

„Bardzo ważne jest, aby osoby poruszające się na e-hulajnogach korzystały z właściwych części drogi. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego hulajnogą elektryczną jest dozwolone wyjątkowo” – podkreśla Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę