15-latek śmiertelnie potrącił 86-latkę. Celowo?!

22 sierpnia na jednym z przejść dla pieszych 15-latek potrącił 86-letnią kobietę, w wyniku czego zmarła. Według ustaleń Prokuratury Okręgowej, nastolatek specjalnie mógł dokonać tego czynu.

Do tragicznego w skutkach potrącenia doszło tydzień temu przy skrzyżowaniu ulic Matejki i Kraszewskiego w Toruniu. 15-latek wiózł swojego rówieśnika na kierownicy roweru i wjeżdżając na przejście dla pieszych potrącił 86-latkę. Kobieta została przetransportowana do szpitala, gdzie niestety dwa dni później zmarła, natomiast obaj nastolatkowie zbiegli z miejsca zdarzenia.

Czytaj także:  Ziemkiewicz: Ojciec Rydzyk żyje bardzo skromnie

Po kilku dniach policjantom udało się ująć 15-latka, który prowadził rower, zaś matka drugiego z chłopaków sama postanowiła przyprowadzić swojego syna na komisariat. Prokuratura przekazała, że nastolatek będzie odpowiadał za czyn ustalony przez wydział rodzinny i nieletnich Sądu Rejonowego w Toruniu. Najpewniej będzie nim spowodowanie wypadku drogowego lub doprowadzenie do ciężkiego uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym.

Czytaj także:  Czarzasty: Kaczyński został ograny przez młodszych kolegów

Prokurator wskazał także, że istnieje przesłanka, wobec której 15-latek specjalnie mógł potrącić 86-latkę. Wskazuje na to materiał dowodowy, które będzie badany pod kątem takiego scenariusza.

Drugi z nastolatków, który siedział na kierownicy roweru, również może odpowiedzieć przed sądem. W jego przypadku zarzut może dotyczyć braku udzielenia pomocy osobie znajdującej się w bezpośrednim niebezpieczeństwie zagrożenia życia i utraty zdrowia.

Czytaj także:  Poseł Czarnek z PiS: Małżonkowie, którzy razem się modlą, nie rozwodzą się

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.