16-latka wsiadła za kierownicę. Wyrządziła szkody na kwotę 100 tys. zł

Napad w Warszawie. łupem bandytów padło 400 tys. euro
fot. Twitter | @Policja_KSP

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w Krotoszynie. Zasiadająca za kierownicą samochodu 16-letnia dziewczyna wjechała w szklaną elewację kawiarni. W efekcie wyrządziła szkody oszacowane na około 100 tysięcy złotych.

REKLAMA

W ostatnią sobotę, tuż przed północą policjanci z Krotoszyna otrzymali informację o zdarzeniu, do którego doszło na terenie miejskiego stadionu sportowego. Kierująca Citroënem C3 straciła panowanie nad pojazdem, po czym uderzyła w szklaną elewację kawiarni.

Potężne straty po wjechaniu w kawiarnię

Nastolatka wsiadła do samochodu, nie mając prawa jazdy. W aucie znajdowało się także dwóch pasażerów, w tym główny użytkownik pojazdu – takie informacje przekazał oficer prasowy krotoszyńskiej policji asp. sztab. Piotr Szczepaniak.

Na szczęście dla nastoletniej kierującej oraz pasażerów, wszyscy byli trzeźwi. Szczepaniak przekazał ponadto, że „mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł za udostępnienie pojazdu”.

REKLAMA

Dziewczyna odpowie przed sądem rodzinnym. Właściciel obiektu wstępnie wycenił straty na 100 tys. zł. – W tym przypadku straty ponosi właściciel pojazdu, ponieważ w takiej sytuacji ubezpieczyciel nie pokryje kosztów z racji tego, że posiadacz dopuścił się błędów – powiedział policjant.

Podziel się: