Walka o głosy w wyborach do PE między PiS a Koalicją Europejską jest coraz bardziej zacięta. Politycy Platformy Obywatelskiej opublikowali na Twitterze nowy spot, w którym zarzucają partii rządzącej hipokryzję w kwestii podwyżek dla nauczycieli. W materiale wykorzystano wypowiedzi m.in. prezydenta Andrzeja Dudy i byłej premier Beaty Szydło. Opozycja wzywa w swoim klipie do „powrotu do normalności”, czyli do głosowania na Koalicję Europejską.

– Gdy nauczyciele chcieli podwyżek usłyszeli taką właśnie odpowiedź – zapowiada lektor na trwającym zaledwie minutę filmie wypowiedź prezydenta Dudy. – Obawiam się, że ten postulat ma charakter bardzo mocno polityczny i populistyczny – stwierdza głowa państwa.

Następnie lektor mówi o „hipokryzji PiS”, która ma przejawiać się w innej wypowiedzi prezydenta: – Wystarczy zacząć naprawiać polską gospodarkę, a tak naprawdę pieniądze znajdą się natychmiast.

W spocie wypomniano także premie dla ministrów, których swego czasu w Sejmie broniła Beata Szydło, mówiąc, że „te pieniądze im się po prostu należały”.

Autorzy klipu przypomnieli również wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego o tym, że jak ludzie „zapierd…ją za miskę ryżu”, to gospodarka się rozwija.

– Za rządów PO pensje dla nauczycieli wzrosły średnio o 44 proc. – stwierdza lektor pod koniec nagrania i zachęca do głosowania na opozycję: – Wróćmy do normalności. 26 maja zagłosujmy na Koalicję Europejską.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę