Na tydzień przed majówką Patrycja postanowiła uciec. Odnaleziono ją jednak na terenie Niemiec w Dolnej Saksonii. Z uwagi na nieletniość – ma 17 lat, umieszczona została w niemieckim Ośrodku dla Młodzieży. Jej mama już była w drodze do niej, gdy dziewczyna znowu uciekła.

O fakcie zaginięcia poinformowała grupa Zaginieni przed laty. Wirtualnej Polsce udało się ustalić, że Patrycja Zawadzka została odnaleziona w poniedziałek w Dolnej Saksonii. Dziewczyna nie jest pełnoletnia, więc została przewieziona do Ośrodka dla Młodzieży w Bersenbrück w Dolnej Saksonii. Tam miała czekać na przyjazd matki, ale stamtąd też uciekła.

Do tej pory policja nie potwierdziła tej informacji. Jak jednak zapewnia Podkomisarz Marta Sulowska, oficer prasowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV zajmująca się sprawą, skontaktuje się Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji w KGP, celem zweryfikowania tych informacji.

Poszukiwania Patrycji trwały od 23 kwietnia. Wówczas też dziewczyna miała udać się do Warszawy na spotkanie z kolegą Arturem.

Ostatecznie jednak znalazła się w Berlinie. Ze stolicy Niemiec dzwoniła do matki i była roztrzęsiona. Kontakt się z nią urwał i wówczas rozpoczęły się poszukiwania.

– Jeszcze tego samego dnia Patrycja zadzwoniła do mnie, płakała i mówiła do kogoś z kim była, że „nigdzie nie jedzie”. Ten telefon mnie przeraził i natychmiast zgłosiłam zaginięcie córki na policji – mówi mama nastolatki.

Dziewczyna starała się jeszcze porozmawiać z matką w czwartek, ale połączenie telefoniczne zostało przerwane. Pani Zuzanna zadzwoniła na numer, który się wyświetlił – był niemiecki.

– Okazało się, że to telefon jakiejś kobiety, Niemki. Zauważyła na dworcu Ostbanhof w Berlinie płaczącą dziewczynę. Podeszła do niej i zapytała, czy nie potrzebuje pomocy. Patrycja poprosiła ją o to, aby mogła skorzystać z telefonu. Tłumaczyła, że jej telefon nie działa – informuje matka zaginionej.

Właścicielka telefonu dodała też, że dziewczyna była w towarzystwie mężczyzny.

Rysopis Nastolatki:

Patrycja ma 152 cm wzrostu, 50-52 kg, zielono-szare oczy, włosy jasny blond. Jej cechą charakterystyczną jest bardzo jasna karnacja. Osoby, które wiedzą, gdzie może przebywać nastolatka, proszone są o kontakt z Komendą Rejonową Policji Warszawa Wola, tel. (22) 603 94 50 lub 112.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę