Od wtorku 11 czerwca trwają poszukiwania 18-letniego chłopaka, który wskoczył do zbiornika Pogoria III w Dąbrowie Górniczej i z niego nie wypłynął. Na noc akcja poszukiwawcza została wstrzymana, o godzinie 9:00 wznowiono ją na nowo.

Poszukiwania 18-latka, który zaginął nad zbiornikiem Pogoria III w Dąbrowie Górniczej mają ruszyć w środę 12 czerwca ok. godziny 9:00. Na miejsce już został wysłany patrol policyjny.
Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zaginięciu 18-latka we wtorek 11 czerwca około godziny 18:15. Chłopak miał pływać z koleżanką na rowerku wodnym. W pewnym momencie wskoczył z niego do wody i już nie wypłynął. Wtorkowa akcja poszukiwawcza trwała aż do zapadnięcia zmroku. Młodego mężczyzny nie udało się znaleźć, dlatego dziś wznowiono poszukiwania. Wczoraj na miejscu zdarzenie pracowały Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego i Państwowa Straż Pożarna z Dąbrowy Górniczej oraz Bytomia.

18-letni chłopak przebywał nad wodą z kolegami i koleżankami. W pewnym momencie wskoczył do wody i nie wypłynął. Akcję poszukiwawczą prowadzi specjalna grupa płetwonurków z Bytomia – powiedział Radosław Rzepecki z dąbrowskiej Straży Pożarnej.

Bilans utonięć w czerwcu 2019 roku jest tragiczny. Policyjne statystyki pokazują, że w ciągu pierwszych 11 dni tego miesiąca utonęło 36 osób. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przestrzega wszystkich, którzy szukają ochłody w wodzie: to nieprzewidywalny żywioł, który może odebrać życie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę