24-letni pedofil zatrzymany przez „łowców głów”. Ukrywał się za granicą

Łowcy Głów zatrzymali w Holandii poszukiwanego pedofila
fot. KWP Lublin

W Holandii zatrzymano 24-letniego Polaka z powiatu krasnostawskiego, który od 2020 roku był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz trzema listami gończymi. 24-latka poszukiwano za czyny o charakterze pedofilskim. Mężczyznę udało się zatrzymać dzięki pracy „łowców głów” z KWP w Lublinie oraz Biura Kryminalnego KGP i europejskiej sieci współpracy policyjnej – ENFAST.

REKLAMA

W ubiegłym tygodniu odbyła się ekstradycja do Polski 24-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu krasnostawskiego, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w Holandii. Tam namierzyli go policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie – tzw. „łowcy głów”. Podejrzany był poszukiwany od 2020 roku.

„Mężczyzna poszukiwany był ENĄ (Europejski Nakaz Aresztowania) i trzema listami gończymi oraz trzema zarządzeniami prokuratury. Lubelscy policjanci ustalili, że 24-latek ukrywa się na terenie Holandii” – informuje podkom. Kamil Karbowniczek z biura prasowego lubelskiej policji, cytowany przez „Kurier Lubelski”.

Policyjni „łowcy głów” ściągnęli do polski poszukiwanego pedofila. 24-latek ukrywał się w Holandii

Szczegółowe informacje na temat miejsca pobytu podejrzanego „łowcy głów” zdołali uzyskać dzięki współpracy w ramach ENFAST oraz z Komendą Główną Policji i holenderskimi służbami.

REKLAMA

„Było to możliwe dzięki ścisłej współpracy i sprawnej wymianie informacji, odpowiedniej koordynacji działań przez europejską sieć współpracy policyjnej – ENFAST z policjantami z Holandii i Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. W ubiegłym tygodniu odbyła się jego ekstradycja do Polski i trafił już do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary blisko 3 lat pozbawienia wolności” – przekazał podkom. Karbowniczek.

24-letni mieszkaniec pow. krasnostawskiego był poszukiwany od 2020 roku za seksualne wykorzystywanie dziewczynki w wieku poniżej 15 roku życia. List gończy wystawił za nim wówczas Sąd Rejonowy w Zamościu – przypomina „Kurier Lubelski”. Do przestępstw dochodziło w marcu i kwietniu 2019 roku.

Podziel się: