26-letni migrant włamał się do mieszkania byłej dziewczyny w Szwecji
fot. X | @stillgray

W sieci krąży wstrząsające nagranie, w którym mężczyzna dostaje się do mieszkania swojej byłej partnerki przez balkon. Włamując się do lokalu rani jej kolegę ogromnym nożem kuchennym, a następnie wybija szybę drzwi balkonowych cegłą i wchodzi do środka. Do zdarzenia doszło w małym miasteczku na terenie Szwecji. Sprawca to 26-letni migrant z Algierii, który był objęty nakazem deportacji.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie sytuacji, do której doszło 25 maja bieżącego roku. W małej miejscowości Orrefors w Szwecji algierski migrant dokonał istnego szturmu na mieszkanie swojej byłej dziewczyny, Szwedki. 26-letni Mohammed Amana podstawił drabinę pod balkon lokalu, a następnie powoli wspinał się po jej szczeblach, aż dotarł do balustrady.

W czasie zdarzenia w mieszkaniu kobiety przebywał jej przyjaciel. To on zarejestrował całą sytuację kamerą. W krótkim filmie widać, jak znajomy kobiety bezskutecznie próbuje odwieźć Amana od wejścia na balkon. Wyciąga rękę i zatrzymuje 26-letniego napastnika na drabinie. Ten jednak po chwili sięga za plecy, wyciąga nóż kuchenny i jednym ruchem ręki dźga przyjaciela swojej byłej dziewczyny. Ten szybko ucieka do środka, a napastnikowi udaje się wejść na balkon. Dźgnięty mężczyzna zamyka za sobą drzwi balkonowe, ale Amana chwyta w dłoń cegłę i rozbija szybę.

Z każdą sekundą nagranie staje się coraz bardziej przerażające. 26-letni Algierczyk wchodzi do mieszkania, trzymając w dłoni ogromny nóż kuchenny. Nagrywający sytuację przyjaciel wycofuje się. W ostatnim kadrze widzimy drzwi łazienki, w której zabarykadowała się była dziewczyna napastnika. Później nagranie z mediów społecznościowych urywa się.

Jak przekazał szwedzki dziennik „Samnytt” – Algierczyk miał krzyczeć do byłej partnerki przez zamknięte drzwi, że ją zabije. Zagroził również, że zgwałci jej matkę.

26-letni Algierczyk włamał się do domu byłej dziewczyny z nożem kuchennym. Groził, że ją zabije i zgwałci jej matkę

Incydent na szczęście nie zakończył się tragicznie. Amana został aresztowany przez szwedzką policję. Podczas przesłuchania zeznał „słyszał głosy nawołującego go do wejścia do mieszkania”. Stwierdził ponadto, że „nie pamięta żadnych innych szczegółów”. Na pytanie czy dźgnął kolegę swojej byłej dziewczyny, zaprzeczył.

Dźgnięty mężczyzna trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami szyi i dłoni. Według śledcznych – motywem ataku był zawód miłosny. Amana nie mógł pogodzić się z tym, że jego partnerka z nim zerwała.

Mohammed Amana to nielegalny imigrant, który przybył do Szwecji w 2015 roku. Wówczas mężczyzna złożył wniosek o azyl i zaangażował się w działalność przestępczą. Amana był wielokrotnie skazywany przez sąd za za napaść, przemoc, kradzież i przestępstwa narkotykowe. W 2018 roku sąd wydał nakaz deportacji 26-latka. Mimo to Amana przez kolejne 5 lat przebywał w Szwecji na wolności. W ciągu tych lat popełniał kolejne przestępstwa.

16 sierpnia Sąd Rejonowy w Kalmar skazał Amanę na 2 lata więzienia. Po opuszczeniu zakładu karnego grozi mu deportacja, ale będzie mógł wrócić do Szwecji po 10 latach.

Źródło: X / @stillgray


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę