REKLAMA

REKLAMA

Dziś w Toruniu odbyły się obchody 27. rocznicy powstania rozgłośni Radia Maryja. Swoją działalność rozpoczęła ona 8 grudnia 1991 r. W Toruniu została zorganizowana uroczystość, w której udział wzięli między innymi premier Mateusz Morawiecki, szef MSWiA Joachim Brudziński, szef MON Mariusz Błaszczak oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Na uroczystości nie był obecny prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz prezydent Andrzej Duda. Głowa państwa skierowała jednak list do uczestników obchodów, który został odczytany przed rozpoczęciem uroczystej Mszy świętej.

W liście tym prezydent podkreślił, że Radio Maryja jest przestrzenią „otwartej, konstruktywnej dyskusji ludzi wiary i polskich patriotów”, a także „forum wspólnej modlitwy oraz płaszczyzną spotkania i ofiarnej współpracy w służbie Bogu i ludziom”. Dodał także, że radio to nie tylko jest słuchane, ale także słucha swoich odbiorców.

REKLAMA

Premier Morawiecki podczas uroczystości złożył najserdeczniejsze życzenia oraz podziękował „za cały trud, za wszystko, co dla Polski, dla Boga zrobili przez 27 lat”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA