Jak poinformowało Radio Zet, podczas sobotniej gali, w której udział brali udział politycy Prawa i Sprawiedliwości i zarząd PLL LOT, zaprezentowano dwa samoloty – Boeinga 787-9 Dreamlinera oraz Boeinga 737 MAX 8 – które zostały pomalowane w biało-czerwone barwy upamiętniające 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas uroczystości odczytano okolicznościowy list premiera Mateusza Morawieckiego. „To ważny dzień dla naszego narodowego przewoźnika i wszystkich mających na sercu dobro polskiej gospodarki. Polskie Linie Lotnicze otrzymały kolejne samoloty umożliwiające rozwój i ekspansję. Maszyny nowoczesne i perspektywiczne, jak linie, które je pozyskały”, napisał premier.

Szef rządu podkreślił, że „co wyjątkowe – oba samoloty – Boeing 787-9 Dreamliner oraz Boeing 737 MAX -8 są w specjalnym malowaniu okolicznościowym”.

„Umieszczenie na kadłubach konturów Polski oraz biało-czerwonej flagi jest wyrazem zaangażowania PLL LOT w misję promowania naszego kraju i dumy z jego niepodległości. Wszędzie tam, gdzie polecą te samoloty – a obsługiwać będą połączenia średnio i dalekodystansowe – przypominać będą, że Polska to kraj silny, szanujący swe dziedzictwo, a także odważnie patrzący w przyszłość. Samoloty te staną się ambasadorami naszej niepodległości. Ambasadorami Polski rozwoju”, zachwalał w liście szef rządu.

Nie byłoby w tej całej sytuacji nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że dreamlinerem pokazywanym na uroczystości miało lecieć do Toronto 300 osób, a z powodu gali lot odwołano i pasażerowie koczowali na Okęciu.

Internauci zwrócili uwagę, że sytuacja przypomina nonsensy z okresu PRL, które pokazywał w swoich firmach Stanisław Bareja. Jeden z nich przywołał słynny cytat z komedii „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”: „Uwaga! Uwaga! Zawiadamia się, że ze względu na wystawę plakatu kolejowego »Podróż koleją skraca czas« dworzec będzie nieczynny do odwołania. Wszystkim podróżnym życzymy przyjemnej podróży”.

https://twitter.com/RadioZET_NEWS/status/1013345360616607744


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!