fot. Pixabay

Niemieccy antyterroryści zatrzymali mężczyznę, który planował przeprowadzenie zamachu. 32-latek pochodzenia irańskiego miał zamiar przeprowadzić atak islamistów przy wykorzystaniu broni chemicznej.

Funkcjonariusze z miejscowości Castrop-Rauxel zatrzymali 32-latka z irańskim obywatelstwem. Serwis 1.wdr.de podaje, że planował przeprowadzić zamach, a ponadto jest podejrzewany o posiadanie toksyn cyjanku i rycyny.

Uzbrojeni i wyposażeni w specjalne kombinezony ochronne antyterroryści przeszukali mieszkanie mężczyzny, docierając na miejsce wozem strażackim dla niepoznaki. W lokalu znajdował się również inny mężczyzna, który miał być jego bratem.

Teren wokół budynku został ogrodzony, a na miejscu pracowały liczne jednostki policji, straży pożarnej i ratowników medycznych. Specjaliści zajęli się zabezpieczeniem wszystkich substancji, jakie znaleziono w mieszkaniu Irańczyka.

„Bild” przekazał, że Federalne Biuro Policji Kryminalnej od kilku dni prowadziło śledztwo dotyczące podejrzanego o terroryzm obywatela Iranu. Sygnał o niebezpieczeństwie zamachu z użyciem broni chemicznej niemiecka policja miała dostać od zagranicznego wywiadu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę